Geoportál Košického samosprávneho kraja | Konferencia EastGIS 2023 – Potenciál využitia GIS pre regionálny rozvoj

03.11.2023 Autor: Geoportál KSK

Konferencia EastGIS 2023 – Potenciál využitia GIS pre regionálny rozvoj

Konferencia EastGIS 2023 –                 Potenciál využitia GIS pre regionálny rozvoj

V mene Košického samosprávneho kraja a partnerov by sme Vás radi pozvali na konferenciu „EastGIS 2023 – Potenciál využitia GIS pre regionálny rozvoj“, ktorá sa bude konať v dňoch 30. novembra (konferencia) a 1. decembra (workshopy) 2023 v Košiciach. Konferencia je realizovaná v rámci iniciatívy Catching-up Regions Slovakia. 

KEDY A KDE:
Štvrtok, 30. november od 8:30, Hotel Yasmin, Tyršovo nábrežie 1, Košice (bloková konferencia)
Piatok, 1. december od 8:30, Technicom, Boženy Němcovej 5, Košice (workshopy)

PROGRAM: 
Detailný program konferencie nájdete tu: https://www.geoportalksk.sk/home/program-konferencie-eastgis-2023/
Bližšie informácie o jednotlivých workshopoch.

KONFERENCIA ONLINE TU
(Password: EastGIS2023)

Prihlásiť sa na konferenciu môžete prostredníctvom registračného formulára do 20.11.2023. (registrácia je ukončená) – možná účasť online

Cieľom konferencie je priblížiť účastníkom hodnotu a potenciál geodát a geografických informačných systémov (GIS). Zameriava sa na to, ako možno GIS a geodáta efektívne využívať pre lepšie rozhodovanie, plánovanie a riešenie environmentálnych a klimatických výziev na miestnej a regionálnej úrovni, a to aj v kontexte budovania miestnej komunity a spolupráce medzi zainteresovanými aktérmi. Konferencia je určená zástupcom samospráv, odborníkom, študentom, organizáciám verejného, akademického a súkromného sektora. 

Počas dvoch dní vystúpi na konferencii viac ako 30 expertov z domáceho a zahraničného prostredia v témach ako digitalizácia a regulácie územných plánov, využitie GIS a geografie v územnom plánovaní a urbanizme, klimatické zmeny, diaľkový prieskum Zeme a budovanie partnerstva okolo GIS. Súčasťou konferencie budú aj workshopy s praktickými ukážkami práce s priestorovými údajmi prostredníctvom rôznych technológií ako QGIS, ArcGIS Pro, SQL a PostGIS, mviewer, GDAL/OGR a VRT. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na eastgis@geoportalksk.sk. Ďakujeme a tešíme sa na osobné stretnutie s Vami. 


Ďalšie články