QGIS User Conference je každoročné podujatie, na ktorom sa stretávajú používatelia a vývojári softvéru QGIS. QGIS je bezplatný open source softvér ktorý umožňuje používateľom vytvárať, upravovať, vizualizovať, analyzovať a publikovať geopriestorové informácie. Konferencia poskytuje účastníkom príležitosť dozvedieť sa o najnovšom vývoji QGIS, podeliť sa o svoje skúsenosti s ostatnými a nadviazať kontakty s používateľmi a vývojármi QGIS zo širokého spektra organizácií a odvetví z celého sveta.
Tento rok sa konferencia uskutočnila 9. až 10. septembra 2024 na pôde Stavebnej fakulty STU v Bratislave.
Hneď po konferencii sa na rovnakom mieste 11. až 13. septembra uskutočnilo 27. stretnutie komunity prispievateľov QGIS. Na stretnutiach komunity prispievateľov sa stretávajú aktívni členovia projektu QGIS, aby plánovali svoju prácu, viedli osobné diskusie a vymýšľali nové nápady.
Súčasťou konferencie boli rôzne prezentácie, workshopy a diskusie na široké spektrum tém platformy QGIS. Prezentácie pokrývajú témy ako:
Workshopy poskytli praktické skúsenosti s konkrétnymi nástrojmi a technikami QGIS – pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov.
Organizátori:
Slovenská skupina používateľov QGIS – slovenská komunita okolo projektu QGIS, ktorá sa zameriava na šírenie povedomia o projekte QGIS na Slovensku.
QGIS – QGIS (Quantum GIS) je bezplatný open source softvér pre geografické informačné systémy, ktorý umožňuje používateľom zobrazovať, upravovať a analyzovať priestorové a geografické dáta.
Stavebná fakulta STU v Bratislave – Stavebná fakulta patrí medzi najprestížnejšie fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a každoročne vyprodukuje stovky úspešných absolventov.
Mergin Maps je nástroj na zber údajov v teréne postavený na open source softvéri QGIS, ktorý vám umožňuje zbierať, ukladať a synchronizovať priestorové údaje s vaším tímom.
Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky (ÚGKK SR) zverejňuje veľké množstvo otvorených priestorových údajov, mapových služieb a aplikácií prostredníctvom webovej stránky www.geoportal.sk.
Prezentácia bola venovaná úspechom LIDARu a open source softvéru – vizualizácie s vysokým rozlíšením pre celé územie Slovenska, ktoré sa využívajú na identifikáciu doteraz neznámych archeologických objektov a lokalít, ako aj iných prvkov v krajine.
Lizmap je open source serverová aplikácia na publikovanie projektu QGIS na webe bez potreby akýchkoľvek zručností v oblasti kódovania.
Pre viac záznamov z konferencie kliknite na link.